Blog

Eşyalar Nasıl Taşınmalı

Eşyalarınızı öncelikle büyük, orta ve küçük boyutlu olarak sınıflandırmanız gerekiyor. Koli edinmeniz sizler için iyi olacaktır. Kolilere kırılacak olan eşyaları özenle yerleştirip koli üstüne kırılabilir yazmanız, taşıma esnasında daha hassas davranılması açısından fark yaratacaktır. Kolileri numaralandırıp listesini tutmanız yeni evinize yerleşirken doğru kolileri doğru yerde açmanıza imkan sağlar.

Bu sayede eşyalarınızın kaybolma riskinden kurtulmuş olursunuz. Beyaz eşyaların ve mobilyaların ambalaj malzemesi ile kaplanması önemlidir. Doğru ambalajlama teknikleri sayesinde eşyalarınız kirlenmez, dışarıdan gelen çarpma ve sürtünme durumunda deforme olmaz. Nakliye konusunda özenli davranılması sizi ekonomik açıdan da çıkacak sorunlardan korur. Evden eve nakliyat firmalarıyla anlaşma yapmadan önce ambalajlama ve taşıma teknikleri hakkında kesinlikle bilgi alınız. İşi önemseyen kurumsal firmaları tercih etmenizi öneririz.

Nakliye Asansörü Nedir?

Nakliye Asansörü, binaların 3 ve daha fazla katında taşıma yapılacağı zaman güç ve zaman kaybını en aza indirmek için kullanılan teknolojik bir araçtır. Hidrolik sistemle çalışır. Evden eve nakliyat firmaları eskiden taşıma işini hamal sırtında yapardı. Katların sayısı çoğaldıkça çalışanlarda yıpranma, işte zaman kaybı ve dar merdivenlerden dolayı ağır eşyaların hasar görerek taşındığı oldu. Zaman geçtikçe nüfusun artması ve şehirlere sığabilmek için binaların yüksekliği arttı ve artmaya devam ediyor. Buna da çözüm olarak üretilen bu asansörlü taşıma araçları özellikle büyük şehirlerde iş yapan eşya taşıma firmalarında çokça görmekteyiz. Kimi firmalar bunu getirtmek için de sizden ek ücret talep etmektedir. Çünkü firmalar genellikle nakliye asansörünü kiralama yöntemiyle elde etmektedir. Bizim tavsiyemiz 6-7 hamala para vermektense nakliye asansörü kullanılması daha iyidir. Hem eşyalarınız daha güvenli bir biçimde taşınmış olur hem de zamandan oldukça tasarruf sağlarsınız.

Bir yorum