Kategorilendirilmemiş

Eşyalarınız Nasıl Ambalajlanır?

Ambalajlama

Günümüz itibariyle gerek iş gerek başka sebeplerle taşınmak zorunda kalabiliyoruz. Bizler genelde pek eşyalarımızı başka insanlara emanet etmek istemiyoruz. Çünkü hayat gerçekten çok pahallı. Büyük sıkıntılar çekerek aldığımız eşyaların başına gelebilecek en küçük hasar bizi derinden etkiler. Her insan aynı olmadığı gibi her nakliye firması da aynı değildir. İşini severek ve büyük bir ciddiyetle yapan firmaları araştırdık. Bu evden eve nakliyat firmaları eşyalarınıza hiçbir zarar gelmesin diye aldıkları önlemler var. Gelin her bir eşyalarınızı taşımadan önce nasıl korumaya aldıklarına hep birlikte bakalım.

Eşya Çeşitleri ve Uygulanan İşlemler

Mobilyalar

Nakliye firmasının görevlendirmiş olduğu uzman personel tarafından söküm işlemi yapılan mobilyalar havalı naylonlarla sarılarak uygun ebat ve boyuttaki kartonlarla muhafaza edilir.

Yatak, Koltuk ve Sandalye 

Bu tip eşyalar öncelikle streç ile kaplanır, havalı naylon ve kartonlar ile paketleme işlemi yapılır. Şifonyer, yemek masası, komidin, sehpa, büfe, camlı vitrin gibi eşyalar öncelikle özel yapılan köpük profiller ile tüm köşeleri sarılır ve streç kullanılarak sabitlenir. Mümkünse sivri kısımları sökülerek ayrı olarak paketlenir. Havalı naylonlarla sarıldıktan sonra kartonlar ile koruması sağlanır.

Beyaz Eşyalar

Söküm işlemi yapılmış olan beyaz eşyalar sabitleme vidaları takıldıktan sonra havalı naylonlar ile paketlenerek kartonlar ile korunması sağlanır.

Elektronik Eşyalar

Elektronik eşyalar profesyonel ekip tarafından havalı naylon, köpük ve beyaz kağıt ile sarılarak paketlenir ya da  sandıklanır.

Ayna – Cam ve Hassas Eşyalar

Beyaz kağıt ve yumuşak havalı naylonlar ile sarılarak dayanıklı koliler ile paketlenir. Büyük hacim kaplayan ayna ve cam için özel olarak oluşturulmuş tahta sandıklar yapıldıktan sonra strafor ve köpükler ile desteklenerek paketlenir.

Avize, Lamba

Söküm işlemi yapılmış olan avize ve lambalar uygun ölçü ve ebatlarda hazırlanmış sağlam tahta kutulara yerleştirilerek beyaz kağıt ve köpükler ile muhafaza edilir.

Elbise

Gardırop içerisinde askıda olan elbiseler görevli personeller tarafından ortasında taşıma askısı olan kolilere asılarak taşımaya hazır hale getirilir. Çekmeceler içerisinde bulunan diğer elbiseler ise yatık elbise kolileri ile paketlenerek taşınır.

Ayakkabı, Çanta

Ayakkabı ve çantalar ayrı ayrı beyaz kâğıtlar ile sarılarak kolilenir. Ayakkabı ve çantaların ezilmemesi için sert, küçük ve ayakkabı için tasarlanmış kutular kullanılır.

Mutfak Eşyalar

Porselen tabak ve fincanlar yumuşak havalı naylon kullanılarak paketlenir ve ayrı ayrı kolilenir. Diğer mutfak eşyaları beyaz kâğıtlar ile sarılarak havalı naylonlar ile desteklenir ve dayanıklı koliler kullanılarak korunması sağlanır.

Banyo ve Temizlik Malzemeleri

Banyodaki tüm malzemeler cinsine göre (temizlik malzemeleri, havlu, parfüm, diş macunu, paspas, duş malzemeleri, elektrikli aletler) uygun boyut ve ebattaki kolilerle kolilenir.

İşini iyi yapan eşya taşıma firmaları kirli battaniye, silindir şekilli kimyasal madde kutuları ve benzeri ambalaj malzemeleri kullanmaz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir